Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
Menu
 
 
 
   

Uczniowie uczęszczający do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka 

w Szydłówce mogą poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać zainteresowania i umiejętności podczas realizacji licznych programów oraz projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

 Dzięki zdobytym środkom szkoła została doposażona w dodatkowe materiały dydaktyczne oraz odpowiedni sprzęt.

Artykuł o projektach

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szydłówce  uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu  „Wiedza+Umiejetności=Sukces” oraz „Moja Przyszłość”.

Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wszyscy uczniowie klas IV-VI bezpłatnie biorą udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Uczniowie poprzez gry i zabawy, wycieczki, zajęcia praktyczne organizowane w terenie zdobywają przydatną wiedzę niezbędną w dalszej edukacji. Zajęcia prowadzone są w małych grupach liczących 6-8 osób, co daję możliwość dostosowania pracy do potrzeb danej grupy. Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne:

·         Z komputerem przez świat,

·         Młodzi odkrywcy,

·         Uwierzyć w siebie,

·         Obserwatorzy przyrody,

·          Mierzymy nasz świat,

·         W krainie książki i informacji,

·         Gram w ortografię .

 

Dzieci pod okiem opiekunów m.in. przeprowadzają badania, prowadzą obserwacje, analizują i wyciągają wnioski, szukają informacji, mierzą, liczą, dyskutują, piszą różnego rodzaju teksty, ćwiczą czytanie, pracują z psychologiem. Nie brakuje również zabaw i gier edukacyjnych, wykonują wiele ciekawych doświadczeń dzięki, którym poznają zasady panujące w przyrodzie, zdobywają wiele cennych informacji, które wykorzystują na lekcjach. Zajęcia wzbogacają liczne pomoce dydaktyczne, które są do dyspozycji uczniów. Dzieci chętnie biorą udział w pracach związanych z zajęciami, doskonale radzą sobie podczas prac w grupach, wykazują się zaangażowaniem i kreatywnością, mają wiele ciekawych pomysłów, które sukcesywnie realizują. Szeroki wachlarz tematyki zajęć daje naszym uczniom szansę na rozwój pod każdym aspektem, w pożyteczny sposób spędzają wolny czas po zajęciach obowiązkowych. Prowadzone zajęcia kształtują naszych uczniów, mamy nadzieję, że zaowocują w przyszłości osiągnięciami edukacyjnymi uczniów - mówi dyrekcja szkoły p. Elżbieta Chodzińska.

Rodzice także są zadowoleni, że NSP w Szydłówce oraz Stowarzyszenie „Szkoła w Szydłówce” poprzez pozyskiwanie środków z funduszy europejskich daje szansę na udział ich pociech w bezpłatnych zajęciach i wyjazdach na zdobycie solidnego wykształcenia.

"Pod Altaną"

Pragniemy poinformować wszystkich o projekcie "Pod altaną", który był realizowany w Szydłówce przez grupę nieformalną "Budujemy razem". Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym małym sukcesem. Wspólnymi siłami wybudowano altankę, na którą dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 5000 z programu Fio Mazowsze Lokalnie. Ta iniciatywa zmobilizowała mieszkańców wsi Klim, Szydłówki, Bejd i Dawid. Mieszkańcy przygotowali teren pod altankę, ułożyli kostkę brukową, aż w końcu postawili altanę i pokryli ją gontem. Z okzji otwarcia altanki odbyło się święto ziemniaka, na którym rodzice i dzieci mieli okazje spróbować potraw z ziemniaka i wziąść udział w różnych konkursach ze słodkimi nagrodami. Teraz jest to miejsce które cieszy i integruje naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że w przyszłóści uda nam się pozyskać pieniądze na podobne działania. 

Sylwia Jasińska- członek grupy nieformalnej. 

Szkoła Podstawowa w Szydłówce,
08-207 Olszanka, Szydłowka 62, tel. 83 357 51 67
COPYRIGHT nspszydlowka.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl